Fudbaleri Hofenhajma ostvarili su pobedu u drugom kolu grupne faze u Ligi Evrope pošto su kao gosti u Grupi L slavili protiv Genta sa 4:1 (1:0).

Nemački tim je tako zadržao čelnu poziciju u Grupi L, u kojoj je u srpski šampion Crvena zvezda, a jednu od zapaženih uloga u pobedi Nemaca imao je i reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović.

Nekadašnji fudbaler Vojvodine i Ajntrahta iz Frankfurta postigao je fantastičan pogodak u 73. minutu susreta.

On je sa kapice kaunenog prostora sjajno zahvatio loptu i poslao je preciznim udarcem u desni gornji ugao gola belgijske ekipe.

Zanimljivo je da je Gaćinović svega pet minuta pre gola ušao u igru umesto Sebastijana Rudija i ispostavilo se da je to bio odličan potez trenera Hofenhajma Sebastijana Henesa.

Na početku nije delovalo da će Nemci tako lako trijumfovati.

Gent u 14. minutu nije iskoristio penal, golman Hofenhajma Oliver Bauman je zaustavio udarac Jeremčuka.

Kazna je ubrzo stigla. Gosti iz Nemačke stigli su do prednosti u 36. minutu i to iz penala, a strelac je bio Belfodil. Prethodno je Ngadeu Ngađuji igrao rukom.

Da će Hofenhajm stići do novih bodova postalo je jasnije u 52. minutu kada je posle odlične akcije po desnoj strani Florijan Grilič sa 14 metara pogodio desni donji ugao gola Genta.

Domaćin je u finišu, u trećem minutu nadoknade smanjio na 3:1, a strelac počasnog gola bio je Klaindinst, ali već u narednom napadu, Nemci su stigli i do četvrtog pogotka preko Munesa Dabura.

Posle dva kola, Hofenhajm ima šest bodova i na čelu je tabele u Grupi L, Gent je i dalje bez bodova.