Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu Mladost iz Lučana sa 4:1 u utakmici 20. kola Superlige Srbije.

Po dva gola postigli su Luka Luković, u 29. i 46. minutu i Miroslav Maričić u 31. i 36. minutu.

Pogodak za Mladost postigao je Obiora Odita u 51. minutu.

Javor sada ima sedam pobeda i zauzima 13. mesto na tabeli sa 24 boda, dok je Mladost 12. sa dva boda više.

U sledećem kolu narednog vikendam Javor će igrati kao gost protiv Napretka, a Mladost će u Lučanima dočekati Radnik.

Fudbaleri Bačke pobedili su na svom terenu Mačvu sa 2:0.

Domaći su poveli u 16. minutu golo Luke Ratkovića, a konačan rezultat postavio je Miloš Zličić u 58. minutu.

To je bila treća pobeda Bačke u prvenstvu, a ekipa je pretposlednja na tabeli sa 14 bodova.

Mačva je pretrpela 14. poraz i sa takodje 14 bodova zauzima poslednje mesto.

Bačka će u 21. kolu igrati na gostovanju protiv Spartaka, a Mačva će dočekati Metalac.

Rad je kao domaćin pobedio Proleter sa 1:0.

Jedini gol za beogradski tim postigao je Petar Karaklajić u 56. minutu.

Posle šeste pobede Rad je 15. na tabeli sa 19 bodova, a Proleter, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno šesti, zauzima šesto mesto sa 32 boda.

U sledećem kolu Rad će igrati kao gost protiv TSC-a, a Proleter će dočekati Zlatibor.