Alvaro Morata, Foto: EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima ekipu Salernitane sa 2:0, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Juventus je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i sedmi je na tabeli sa 24 boda.

Na drugoj strani, Salernitana je poslednja sa samo osam osvojenih bodova.

Juventus je poveo u 21. minutu golom Paula Dibale, na asistenciju Dejana Kuluševskog, a osam minuta kasnije je poništen pogodak Đorđa Kjelinija zbog ofsajda.

Pobedu „stare dame“ potvrdio je Alvaro Morata u 70. minutu.

Fudbaleri Juventusa će u narednom kolu italijanskog šampionata dočekat Đenovu, dok će Salernitana gostovati Milanu.

U drugoj utakmici u istom terminu, fudbaleri Verone i Kaljarija su odigrali bez golova.

Sjajan na golu Kaljarija bio je Srbin, Boris Radunović koji je tek drugi put počeo meč, ali posle sjajnih odbrana deluje da bi mogao da postane standardan.

U timu Verone je ceo meč odigrao Drako Lazović, dok je Ivan Ilić zamenjen u 74. minutu.

Verona je deseti tim lige sa 20 bodova, dok je Kaljari na pretposlednjem mestu sa devet bodova.

Fudbaleri Atalante su na svom terenu slavili protiv Venecije sa ubedljivih 4:0.

Trostruku strelac za pobednički tim bio je Mario Pašalić, u sedmom, 12. i 67. minutu, a mrežu Venecije zatresao je i Ten Kompejners u 62. minutu.

Posle devete pobede u šampionatu, Atalanta ima 31 bod i četvrta je na tabeli, dok je Venecija 16. sa 15 osvojenih bodova.