EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Sve je rešeno već u prvom poluvremenu

Fudbaleri Intera su, u još jednom „Derbiju dela Madonina“, pobedili ekipu Milana 3:0 (2:0) u Rijadu i tako odbranili titulu Superkupa Italije.

Golove za Inter postigli su Federiko Dimarko u 10. minutu, Edin Džeko u 21. minutu i Lautaro Martinez u 78. minutu.

Milan je u prom poluvremenu imao veći posed lopti, a najbolju priliku propustio je Rafael Leao kada je pri rezultatu 1:0 snažno šutirao pod prečku, ali mu je golman Intera to odbranio.

I u drugom poluvremenu je Milan bio bolji rival, šutirao je čak devet puta ka golu rivala, ali nijedna lopta nije završila u mreži.

Inter je po sedmi put osvojio ovaj trofej, dok najviše trofeja ima Juventus – 10.

Milan prvu narednu utakmicu igra u okviru 19. kola Serije A kada gostuje Laciju, dok Inter dočekuje Empoli.

„Rosoneri“ su trenutno drugi na tabeli sa 38 bodova, dok „neroazuri“ imaju bod manje i zauzimaju četvrtu poziciju.