EPA-EFE/Roberto Bregani

Ovo dugo nije viđeno u gradskom derbiju Milana

Fudbaleri Intera deklasirali su gradskog rivala ekipu Milana sa 5:1 (2:0) u derbiju četvrtog kola italijanske Serije A.

Već u prvom poluvremenu Inter je stekao dva gola prednosti, a onda u drugom poluvremenu bio još efikasniji.

Bizarno je to što je Milan imao veći posed lopte tokom utakmice (60%), ali zato samo dva šuta u okvir gola.

Dvostruki strelac za vicešampiona Evrope bio je Henrik Mihtarjan, u petom i 69. minutu, a pogađali su i Markus Tiram u 38, Hakan Čalhanoglu u 78. minutu iz penala i Davide Fratezi u 90+3. minutu.

Interu je ovo bio peti uzastopni trijumf protiv Milana, uključujući i polufinale Lige šampiona prošle sezone.

Jedini gol za Milan postigao je Rafael Leao u 57. minutu.

Za Milan je debitovao Luka Jović, koji je odigrao poslednjih 15 minuta kad je sve bilo rešeno.

Inter vodi na tabeli sa maksimalnih 12 bodova, dok je Milan trenutno treći sa devet.