EPA-EFE/DANIEL HAMBURY

Ludo kolo u Premijer ligi

U najpoznatijem terminu engleske Premijer lige, u subotu od 16 sati, odigrano je pet mečeva.

Aktuelni šampiona, ekipa Mančester sitija, slavila je na gostovanju Vest Hemu nakon preokreta sa 3:1.

„Čekićari“ su do prednosti stigli preko Džejmsa Vord Prausa krajem prvog poluvremena, pa su na pauzi imali 1:0.

Međutim, „građani“ su dominirali u drugom delu, pa su upisali pobedu koja ih je sačuvala na vrhu tabele.

Najpre je Džeremi Doku postigao prvenac u novom dresu, a potpuni preokret doneo je Bernardo Silva. Pobedu Sitija potvrdio je Erling Holan svojim sedmim pogotkom ove sezone.

Najveći Sitijev konkurent u dosadašnjem delu šampionata je Totenhem, koji je ludim preokretom u dubokoj nadoknadi stigao do pobede protiv Šefild junajteda.

„Pevci“ su slavili sa 2:1, a bili su u zaostatku od gola Hamera u 73. minutu. Međutim, potpuni preokret Totenhemu u 98. i 100. minutu doneli su rezervista Rišarlison i Dejan Kuluševski.

Mančester siti je sada prvi na tabeli sa 15 bodova, dok Totenhem ima dva manje, kao i Liverpul.

Što se tiče, crvenog dela Mančestera, on baš i ne može da slavi, pošto je Junajted poražen od Brajtona na svom terenu sa 3:1 čime je produbljena velika kriza.