Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da prirede čudo i da eliminišu favorizovani Standard. Pali su izabranici Nenada Lalatovića, tek posle velike borbe i produžetaka u Liježu 2:1 (1:1, 0:0), u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Kako se samo borila Vojvodina u Belgiji, sve od sebe su dali fudbaleri sa „Karađorđa“ u borbi sa daleko skupljim i moćnijim rivalom iz Liježa.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova što dovoljno govori o tome koliko je taktički dobro „pokrio“ utakmicu Nenad Lalatović i kako su njegovi učenici sproveli u delo sve zamisli perspektivnog stručnjaka.

Osvajač Kupa Srbije ipak je poklekao u 47. minutu, i to sa bele tačke. Urugvajac Felipe Avenati bio je precizan i matirao je Vuklisa.

Ipak, uprkos primljenom kolu novosadska „stara dama“ nije klonula, igrala je fudbal i davala sve od sebe. Takav pristup rezultirao je izjednačenjem tačno 15 minuta pre kraja susreta, a pogodio je Petar Bojić.

Do kraja regularnih 90 nije bilo promene rezultata, pa se ušlo u produžetke.

Nažalost, već u prvom minutuprodužetka Amalah je postigao novi gol za domaćina, ispostaviće se da je to ujedno i konačan rezultat.

Belgijanci će u plej-of za Ligu Evrope, a Vojvodina može da bude ponosna na sve ono što je prikazala u trećem kolu kvalifikacija i da se okrene obavezama u Superligi Srbije.