Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ostvarili su pobedu na gostovanju Herti u Berlinu (5:2) u susretu koji je obeležio norveški napadač Erlin Holan.

Bivši napadač Moldea i Salcburga imao je svoje popodne, tačnije svoj dan.

Nekoliko sati pre meča je proglašen za najboljeg mladog igrača Evrope u tradiocionalnom izboru koji godišnje organizuje list „Tutosport“, a potom je demonstrirao i zašto je nagrada otišla u prave ruke.

Herta je dobila prvo poluvreme pogotkom Kunje u 33. minutu, a onda je u nastavku Holan prosto razbio tim iz Berlina.

Za 15 minuta postigao je het-trik, od 47. do 62. minuta da bi sve začinio četrtim pogotkom na meču u 79. minutu.

Tako je Norvežanin došao do brojke od 17 golova ove sezone u svim takmičenjima na 14 mečeva za klub i reprezentaciju, a kada se gledaju golovi u Bundesligi na 22 meča postigao je 23 gola i samo je Robert Levandovski iz Bajerna bolji od njega u tom pogledu.

Gol za Borusiju postigao je i Gereiro u 70. minutu dok je Kunja postigao svoj drugi gol na meču u dresu Herte u 79. minutu iz penala.

Meč Ajntrahta i Lajpciga završen je bez pobednika (1:1).

Ekipa iz Frankfurta je povela u 43. minutu preko Barkoka, da bi bod gostima doneo Jusuf Poulsen u 57. minutu.