Norveška

Fudbaleri Norveške savladali su u drugom kolu Lige nacija Severnu Irsku (5:1) i u potpunosti demonstrirali kvalitete uoči susreta sa Srbijom u baražu za Evropsko prvenstvo 2021.

Norvežani su poveli već u 2. minutu kad je Eljunusi na pet metara od gola odlično grudima primirio dugu loptu koju je poslao Johansen i zatresao mrežu.

Odgovor je usledio samo četiri minuta kasnije kad je Mekneir spretno dočekao odbijenu loptu posle udarca Vašingtona i doneo izjednačenje.

Već u sledećem napadu Holan je udarcem sa ivice šesnaesterca vratio vođstvo gostima, a rafal je nastavio Serlot u 19. minutu spretno prosledivši centaršut sa levog krila iza leđa golmana Republike Irske.

Napadački tandem Serlot-Holan bio je na visini zadatka i u drugom poluvremenu tokom kojeg su sa po još jednim golom overili ubedljivi trijumf.

Norvežani su se tako, posle poraza od Austrije (2:1), vratili na pobednički kolosek i pokazali da veoma raspolženi dočekuju duel sa „orlovima“.

U drugom susretu grupe 1 Lige B Rumunija je slavila u gostima Austriji (3:2). Zanimljivo, pobede na strani ostvarili su i sve ostale reprezentacije, osim Slovačke koja je u gostima remizirala sa Izraelom.