Fudbaleri Hetafea pobedili su Valensiju u subotu uveče sa 3:0, u 25. kolu španskog prvenstva.

Strelci su bili Mauro Arambari u 39, zatim Haime Mata i Karles Alenja, dok je Muktar Dijahabi, francuski internacionalac, dobio crveni karton u 51. minutu.

Zato je Valensija 40 minuta igrala sa desetoricom na terenu. Upravo posle Dijahabijevog isključenja je Hetafe povisio na 2:0 pogtkom Mate u 55. minutu, da bi konačan rezultat bio postavljen u 87. minutu golom Alenje.

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović igrao je celu utakmicu za Hetafe, dok je Uroš Račić do 68. minuta bio u timu Valensije.

Hetafe je prekinuo niz od četiri vezana poraza i prestigao je Valensiju na tabeli. Sada je 13. sa 27 bodova, koliko ima i Valensija.

Osasuna je prethodno kao gost pobedila Alaves rezultatom 1:0, dok je Barselona bila bolja od Sevilje sa 2:0, a Eibar i Ueska su remizirali 1:1.