Bundesliga je nastavljena utakmicama 27. kola, a Bajern iz Leverkuzena je "na krilima" vunderkinda Kaja Haverca u gostima slavio protiv Borusije Menhengladbah 1:3 (0:1). Dortmund je kao gost nadigrao Volfsburg rezultatom 2:0.

Očajni domaćini u Bundesligi koji u subotnjem terminu od 15.30 nisu osetili slast pobede. Na tri od četiri meča trijumfovali su gosti, uz jedan remi.

Utakmica koja je s pravom ponela epitet jednog od derbija kola, i na kojoj su se očekivali golovi, bio je okršaj u Menhengladbahu. Čak 13.000 „kartonskih navijača“ dočekalo je Bajer iz Leverkuzena, ali oni nisu uplašili čudo od deteta Kaja Haverca.

Supertalentovani vezista za kojeg Bajern iz Minhena već ovog leta želi da „razbije kasu“ i plati oko 80 miliona evra, postigao je dva gola u rutinskoj pobedi od 3:1.

Borusija Mehengladbah

Pogodio je Haverc već u sedmom minutu na asistenciju Belarabija, da bi Markus Tiram u 52. poravnao rezultat. Tada je na scenu ponovo stupio Haverc, koji je realizovao penal u 58. minutu, pokazavši hladnokrvnost u trenucima kada je to najpotrebnije.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Sven Bender, čime su „aspirindžije“ preskočile upravo „menš“ i sada zauzimaju treće mesto na tabeli Bundeslige iza Bajerna i Borusije Dortmund, koja je bez problema izašla na kraj sa Volfsburgom – 0:2.

Dominaciju gostiju potvrdio je Verder iz Bremena, koji je bio bolji od Frajburga minimalnim rezultatom, a jedini pogodak na meču postigao je Leonardo Bitenkur.

Paderborn i i Hofenhajm odigrali su meč bez pobednika – 1:1 (1:1).