Fudbaleri Valensije i Hetafea igrali su nerešeno, 2:2, u utakmici osmog kola španskog prvenstva.

Meč je trajao punih 100 minuta, a obeležila ga je veoma uzbudljiva završinica u kojoj je bilo svega – žutih i crvenih kartona, konačno i golova odluke.

Valensija je do boda došla u poslednjim sekundama, tačnije golom Karlosa Solera iz penala u 10. minutu nadoknade.

Igrači Hetafea su žustro protestovali i dobili veliki broj kartona, a Damjan Suares je isključen.

Valensija je prethodno od 22. minuta imala prednost golom Junusa Muse, ali je od 56. bila sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Tjerija Koreje.

Hetafe je to iskoristio i golovima Ernandesa u 87. i Anhela u petom minutu nadoknade preokrenuo na gostovanju.

Srpski fudbaleri Uroš Račić igrao je od 59. minuta za Valensiju, a Nemanja Maksimović do 54. za Hetafe.

Hetafe je osmi na tabeli sa 11 bodova, dok Valensija ima tri manje i zauzima 13. mesto.