Bivši napadač Crvene zvezde Dejan Joveljić upisao je asistenciju i gol za Volfsberger na gostovanju Salcburgu u austrijskoj Bundesligi.

Volfsberger je na gostovanju najjačoj ekipi u šampionatu pobedio sa 3:2, a mladi reprezentativac Srbije asistirao je za vodeći gol gostiju u 50. minutu, da bi samo dva minuta kasnije i sam zatresao mrežu.

Joveljić je napustio igru u 64. minutu kada ga je zamenio vezni igrač Čeiku Deng, a iako je Salcburg stgao do izjednačenja, gosti su deset minuta pre kraja osigurali veliki trijumf.

Joveljić je na 11 utakmica u ligi u dosadašnjem toku sezone postigao šest golova, a dodao je još dva gola u Ligi Evrope, uključujući i gol protiv Fejenorda koji je poslao austrijski klub u šesnaestinu finala.

Volfsberger posle 11 odigranih utakmica u austrijskoj Bundesligi trenutno zauzima peto mesto.