Futsal reprezentacija Srbije je razbila ekipu SAD sa 7:0 u poslednjem kolu grupe F Svetskog prvenstva i kao jedna od najboljih trećeplasiranih prošla u osminu finala.

Posle dva poraza protiv teških rivala Irana i Argentine, naši momci su iskalili bes na Amerikancima i prošli u narednu rundu.

Rakić u šestom i Tomić u osmom minutu najavili su veliku pobedu Srbije kojoj je bila dovoljna pobeda od dva gola razlike za prolaz. Tomić je drugim golom u 17. minutu povisio na 3:0, a Petrov je na isteku prvog poluvremena praktično i rešio meč povisivši na 4:0.

I u drugom poluvremenu su naši momci nastavili da rešetaju rivala. Milosavljević je u 32. minutu povisio na 5:0, a dva minuta kasnije Lazarević se upisao u strelce za 6:0. Konačnih 7:0 postavio je Radovanović u 38. minutu. Na kraju ubedljiva pobeda i obezbeđen plasman među 16 najboljih.

Sada ih u osmini finala čeka spektakl i duel sa Portuglacima koje predvodi legendarni Rikardinjo.

Taj meč se igra u petak u Kaunasu od 20 časova.