Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Šefild junajted sa 4:1, u utakmici osmog kola Premijer lige, a istim rezultatom je i Kristal Palas pobedio tim Lidsa.

Šefild junajted je poveo u devetom minutu golom Dejvida Mekgoldrika, a domaći su izjednačili u 23. minutu preko Temija Ejbrahama.

Čelsi je poveo u 34. minutu golom koji je postigao Bendžamin Čilvel, a prednost je udvostručio Tijago Silva u 77. minutu.

Konačan rezultat postavio je Timo Verner pogotkom u 80. minutu.

Londonski klub je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu i treći je na tabeli sa 15 bodova. Klub iz Šefilda je i dalje bez pobede, osvojio je samo jedan bod i poslednji je na tabeli Premijer lige.

Na drugom kraju Londona, nešto ranije, Kristal Palas je bez Luke Milivojevića, koji odrađuje kaznu zbog nedavnog isključenja, pobedio Lids junajted sa 4:1.

Skot Dan je doneo prednost timu Roja Hodžsona u 12. minutu, potom je poništen čist pogodak Patrika Bamforda u 17. minutu. VAR je zatajio, ofsajda nije bilo, ali gol nije priznat.

Eze je u 22. minutu povisio na 2:0, a pet minuta kasnije Bamford je konačno postigao gol koji je priznat.

U finišu prvog dela Helder Kosta je postigao autogol, pa je Kristal Palas od 42. minuta vodio sa 3:1.

U nastavku jedino je viđen još gol Džordana Ajuva u 70. minutu za konačnih 4:1.