Fudbaleri Fjorentine, čije boje brane četvorica srpskih fudbalera Matija Nastasić, Nikola Milenković, Luka Jović i Aleksa Terzić, savladali su u Firenci Tvente sa 2:1 (2:0) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija.

Strelci za italijanski tim bili su Nikolas Gonzales u 2. i Artur Kabral u 31. minutu, a gol za Tvente bio je delo Vaclava Černog u 65. minutu.

Matija Nastasić i Nikola Milenković činili su štoperski tandem Fjorentine na meču protiv Holanđana i odigrali čitavu utakmicu, a napadač reprezentacije Srbije Luka Jović na terenu je bio od 69. minuta kada je zamenio Artura Kabrala.

Aleksa Terzić presedeo je na klupi meč na „Artemio Frankiju“.

Revanš plej-ofa za plasman u Ligu konferencija između Tventea i Fjorentine igra se 25. avgusta u 19.00 u Enshedeu.

Fudbaleri Tventea u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija eliminisali su Čukarički ukupnim rezultatom 7:2 u dvomeču.