Feliks Afena-Gjan
Feliks Afena-Gjan; Foto: EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Rome pobedili su na gostujućem terenu Đenou sa 2:0, u utakmici 13. kola Serije A, a o biseru "vučice" koji je rešio susret dugo će se pričati.

Dvostruki strelac bio je Feliks Afena-Đan, koji je golove postigao u 82. minutu i u četvrtom minutu nadoknade vremena. Postao je tako prvi fudbaler rođen 2003. godine koji je postigao pogodak u Seriji A.

Žoze Murinjo je u 75. minutu odlučio da podigne sa klupe supertalentovanog momka iz Gane, a on mu se odužio sa dva pogotka. Nakon jednog od njih je čak skočio na portugalskog stratega u potpunoj ekstazi.

Rizik se „vučici“ isplatio jer ne samo da je mladi napadač postigao pogodak, nego je i pokazao da bi mogao da predstavlja preko potrebno oružje u nastavku sezone.

Od 13. marta je trenirao sa mladim timom Rome, a ubrzo je Murinjo prepoznao njegov talenat i prekomandovao ga u prvi tim.

Do sada je tri puta nosio dres Rome i postigao je dva pogotka.

„Hvala Bogu na prilici koju mi je dao, hvala timu, treneru, navijačima na neverovatnoj podršci. Želeo bih da se zahvalim i mami, ona je u Gani, volim te. Murinjo je sjajna osoba, sjajan trener i menadžer. Daje ti motivaciju da učiš svakog dana. Veoma sam srećan što je ovde. Danas mi se ostvario san. Bio je to moj prvi gol, kom sam se dugo nadao. Želim da nastavim da igram ovako, da dokažem sebe i u budućnosti“, rekao je Afena-Đan.

Roma je postigla gol i u 16. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije taj pogodak poništen nakon što je procenjeno da je Tami Ejbraham igrao rukom.

Roma je prekinula niz od dva poraza i posle sedme pobede zauzima peto mesto na tabeli sa 22 boda.

Đenoa ako je pretrpela šesti poraz i 18. je na tabeli sa devet bodova.