Prvenstva u najkvalitetnijim ligama Evrope ulaze u završnu fazu, pa su pred klubovima u Španiji, Nemačkoj, Italiji i Engleskoj važni dueli za šampionske krune, plasman u internacionalna takmičenja i opstanak. Nova.rs vam prenosi dešavanja sa ovih terena.

Atalanta – Sasuolo 4:1 (3:0)

(Džimšiti 16′, Zapata 31′, Burabia 37′, Zapata 66′ – Burabia 91′)

Inter – Sampdorija 2:1

(Lukaku 10′, Lautaro 33′ – Torsbi 53′)

LA Liga 30. kolo

Selta – Alaves 6:0

(Muriljo 14, Aspas 20 p, Rafinja 40. i 41, Nolito 78 p, Mina 86.)

Valensija – Osasuna 2:0 (2:0)

Sosijedad – Real Madrid 1:2

(Ramos 48 p)

23.55 – Kraj utakmice u Sosijedadu, Real Madrid je upisao pobedu na gostovanju – 2:1.

23.40 – Merino je smanjio zaostatak Sosijedada.

23.35 – Benzema je udvostručio prednost. Real Sosijedad – Real Madrid 0:2.

23.10 – Ramos je iz jedanaesterca doneo vođstvo Real Madridu.

22.57 – Gol! Sampdorija je prepolovila prednost Intera, sada je na „Meaci“ 2:1, a gol je postigao Morten Torsbi.

22.46 – Poluvreme na „Anoeti“ – mreže miruju.

22.36 – Tim Antonio Kontea je na poluvreme otišao s dva gola prednosti, dok u finišu prvog poluvremena Sosijedad i Real i dalje vode žestoku bitku, bez golova.

22.29 – Mreže i dalje miruju u San Sebastijanu, gde Real Sosijedadu gostuje Real Madrid.

22.22 – Inter postiže i drugi gol. Na 2:0 povisio je Lautaro Martinez u 33. minutu susreta.

22.00′ – Počeo je susret Real Sosijedad – Real Madrid u 30. kolu Primere. „Kraljevski klub“ bi se u slučaju trijumfa izjednačio po broju bodova s prvoplasiranom Barselonom.

21.58′ – Inter je već u 10. minutu stigao do prednosti protiv Sampdorije, Lukaku pogodio na asistenciju Eriksena.

21.51‘ – Gotovo je na „Gudison parku“ – Everton i Liverpul završili su meč najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

„Redsi“ su posle 30. odigranih kola Premijer lige ubedljivo prvi sa 83 boda, dok je Everton na 12. poziciji sa 38 bodova.

21.49′ – Počinje meč Inter – Sampdorija. „Nero-azuri“ su treći na tabeli, dok je Sampdorija u donjem domu, 16. sa svega 26 bodova i bori se za opstanak.

21.42′ – Pet minuta do kraj okršaja ljutih rivala Evertona i Liverpula i dalje nema promene rezultata.

21.28 – Gotov je susret i u Španiji, gde od poluvremena nije bilo promene rezultata. Valensija je savladala Osasunu 2:0.

21.25 – Kraj meča u Bergamu. Atalanta je još jednom demonstrirala vrhunski fudbal, pobedivši Sasuolo 4:1 (3.0).

21.23 – Gol! Sasuolo je smanjio na 4:1 protiv Atalante u Bergamu. Tim Filipa Đuričića je na taj način donekle ublažio debakl.

21.22 – U toku je 65. minut ostrvskog derbija, ali golova i dalje nema.

21.11 – Mreže na „Gudison parku“ u derbiju Evertona i Liverpula i dalje miruju.

21.09 – Gde je stala u prvom poluvremenu, Atalanta je nastavila u drugom. Duvan Zapata ponovo je pogodio mrežu Sasuola, ovoga puta u 66. minutu za visokih 4:0.

Valensija i dalje vodi 2:0 protiv Osasune.

20.20 Kraj prvog poluvremena u Bergamu i Valensiji, Atalanta vodi 3:0, dok „slepi miševi“ imaju prednost od 2:0.

20.01 Atalanta je udvostručila vođstvo.

20.00 Počeo je liverpuulski derbi!

19.55 Atalanta i valensija rano su načele rivale i vode po 1:0.

19.30 Počeli su dueli Valensija – Osasuna i Atalanta – Sasuolo.

19.15 Kraj utakmice Aston Vila – Čelsi. Londonski tim odneo je ceo plen posle preokreta.

18.40 Potpuni preokret Čelsija, ponovo je asistent Aspilikueta, ovaj put za Žirua.

18.35 Pulišić je na asistenciju Aspilikuete izjednačio rezultat

17.59 Kortni Haus postigao je u 43. minutu gol za vođstvo Aston Vile.

17.15 Počeo je duel Aston vile i Čelsija.

16.34 Žoelinton i 3:0 za Njukasl, raspala se igra Šefilda.

16.25 Mat Riči golom u 69. minutu povećava prednost Njukasla protiv Šefild junajteda na 2:0.

16.13 Njukasl koristi brojčanu prednost, Alan San-Maksima je strelac za 1:0 protiv Šefild junajteda

16.08 Šefild od 50 minuta igra protiv Njukasla s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona, a zatim i crvenog, teren napustio Džon Igen.

15.50 Tačku na utakmicu u Vigu i ubedljivu pobedu Selte nad Alavesom od 6:0, stavio je Mina golom u 86. minutu. U Njukaslu na poluvremenu nema golova.

15.39 Još jedan kazneni udarac za Seltu. Nolito je bio siguran, Tim iz Viga vodi 5:0 protiv Alavesa

15.30 Mirno je na obe utakmice, golova više nema na meču Selta – Alaves (4:0), a mreže miruju i u duelu Njukasla i Šefilda (0:0).

15.00 Njukasl i Šefild junajted prvi su danas izašli na teren u Premijer ligi.

14.50 Rafinja je za dva minuta postigao dva gola, Selta protiv Alavesa vodi sa 4:0.

14.40 Aspas je iz kaznenog udarca duplirao prednost Selte nad Alavesom (2:0), a gosti su u 27. minutu utakmice ostali i sa igračem manje.

14.30 Selta je otvorila fudbalsku nedelje u ligama petice, a prvi gol na utakmici protiv Alavesa postigao je Muriljo – 1:0.