Lazar Samardžić (levo), Foto: PA-EFE/GABRIELE MENIS

Goleada donjeg doma Serija A.

Fudbaleri Udinezea pobedili su dna svom terenu Empoli sa 4:1, u utakmici 33. kola italijanske Serije A.

#related-news_0

Udineze je trenutno 11. na tabeli italijanskog šampionata sa 39 bodova, dok je Empoli 14. sa pet bodova manje.

Adrijan Ismajli je autogol u šestom minutu doneo prednost Udinezeu i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Posle sedam minuta igre u nastavku Djerar Deulofeu je duplirao prednost domaće ekipe, potom je Andrea Pinamonti u 67. smanjio na 2:1, a pobedu Udinezea potvrdili su Ignasio Puseto u 79. i Lazar Samardžić u 87. minutu.

Udineze će u narednom kolu dočekati Salernitanu, koja je danas u gostima slavila protiv Sampdorije sa 2:1.

Posle samo šest minuta igre, Salernitana je vodila sa 2:0 golovima Federika Facija u četvrtom i Edersona u šestom minutu. Jedini gol za Sampdoriju postigao je Frančesko Kaputo u 32. minutu.

Salernitana je upisala tek četvrtu pobedu od početka šampionata, ali je i dalje poslednja na tabeli sa 19 bodova, dok je Sampdorija na 16. poziciji sa deset bodova više.