Fudbaleri Senegala i Maroka plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija posle utakmica odigranih u utorak uveče.

Senegalci su pobedili Zelenortska Ostrva sa 2:0, ali je nacionalni tim Zelenortskih Ostrva meč završio sa dva igrača manje.

Marokanci su sa 2:1 savladali ekipu Malavija. Vodeći gol za Senegal postigao je Sadio Mane u 63. minutu i to nakon što je doživeo žestok udarac u glavu na terenu.

U tom trenutku je već teren bio „čistiji“ za dvojicu igrača Zelenortskih Ostrva.

Najpre je Patrik Andrade dobio crveni karton u 21. minutu, a onda je Vozinja u 57. minutu takođe isključen.

Bamba Dijeng je u nadoknadi samo potvrdio pobedu Senegala i plasman dalje, gde se Senegal ukršta sa boljim iz okršala Malija i Ekvatorijalne Gvineje.

Maroko je do svoje pobede došao preokretom, pošto je Gabadinjo Mhango u sedmom minutu doveo Malavi u vođstvo.

Marokanci su poravnali u nadoknadi prvog poluvremena, golom Jusefa En Nezirija, da bi onda Ašraf Hakimi u 70. minutu kompletirao trijumf.

Naredni izazov za Maroko je bolji iz duela Obale Slonovače i Egipta.

Gledajte Afrički kup nacija uz SBB i EON pakete

Utakmice Afričkog kupa nacija mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

BONUS VIDEO: Burkina Faso na penale izbacila Gabon, Kanga jedan od tragičara