FK Partizan
FK Partizan; Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

Fudbaleri Partizana savladali su Dubočicu u osmini finala Kupa Srbije, na stadionu "Čair" rezultatom 1:0.

Jedini gol za crno-bele postigao je Marko Milovanović u 40. minutu utakmice.

To je bio prvi gol za 18-godišnjeg momka u dresu seniorskog tima Partizana, a upravo njime je postavljen i konačni rezultat.

Partizan je ceo meč napadao, stvarao prilike i imao veliki posed lopte, ali su se Leskovčani dobro branili.

Dubočica se odmah po početku meča povukla u „bunker“, a većina šuteva crno-belih bila je blokirana. U prvom delu pokušavali su Lutovac, Jojić, Milovanović i Pantić, ali put do gola nisu našli sve do samog kraja poluvremena.

U drugom delu, Dubočica je pokušala da napadne, ali je njihov pritisak kratko trajao. Partizan je imao inicijativu, a najbolja šansa viđena je u 54. minutu kada je Pantićev udarac sprečen tek ispred gol linije.

Trener Aleksandar Stanojevič iskoristio je svih pet izmena, ali ni to nije pomoglo kako bi crno-beli došli do drugog gola.

Leskovčani su uspeli čak i da zapre. Jednom nakon kornera, drugi put iz polukontre, ali su oba udarca završila tik pored gola. Partizan je mirno ušao u završnicu, Stevanović je bio priseban u 90. minutu kada je intervenisao u svom šesnaestercu otklonivši opasnost.

Žrebom će biti odlučeno s kim će se crno-beli sastati u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Dubočica – Partizan 0:1

(Milovanović 39)

Stadion: Čair. Sudija: Stanko Ostraćanin.

Dubočica: Mladenović, Z. Stanković, Čmajčanin, L. Mitrović, Savić, Gorčić, D. Mladenović, N. Mladenović, Paunović, Jovanović, Stojković.

Partizan: Stevanović, Živković, Miletić, Ostojić, Miljković, Šćekić, Jojić, Pantić, Lutovac, Pavlović, Milovanović.

Drugo poluvreme:

90+3 Kraj utakmice

Sudija nije dopustio Dubočici da organizuje poslednju akciju na polovini Partizana. Crno-beli su otišli u četvrfinale Kupa Srbije.

90′ Stevanović spasao Partizan

Pratio je Stevanović akciju Dubočice pa je na vreme izleteo i sprečio domaćeg igrača da sprovede loptu u gol.

87′ Prva šansa za Rikarda

Dobio je Partizanov napadač pas u prostor od Jojića, ali je Rikardov šut zaustavljen u situaciji jedan na jedan.

83′ Stanojević iskoristio poslednju izmenu

Van terena otišao je Lutovac, a šansu je dobio Kvinsi Menig.

78′ Dubočica je imala stopostotnu šansu

Savić je imao šansu iz polukontre da zatrese mrežu Stevanovića, prevario je Miletića, ali je potom šutirao tik pored desne stative. Tražio je korner, a zbog žustre reakcije je dobio žuti karton.

74′ Jojić šutirao iz slobodnog udarca

Fauliran je bio Rikardo na oko 25 metara od gola domaćina, ali je Jojić iz slobodnog udarca šutirao snažno preko gola.

70′ Ponovo Miletić zapretio

Nakon intervencije štopera, Miletić se dokopao lopte, ali su sa gol linije reagovali igrači Dubočice i izbacili loptu u novi korner.

69′ Prinudna izmena u domaćoj ekipi

Teren je zbog bolova napustio Mladenović i mesto ustupio Stamenkoviću.

66′ Trostruka izmena u crno-belima

Meč su završili Pavlović, Milovanović i Pantić, a u igri su Rikardo, Jović i Smiljanić. Izmena je i u ekipi Dubočice, teren je napustio Mitrović, a ušao je Stanković.

62′ Nema još drugog gola za Partizan

Miletić je nakon gužve u šesnaestercu šutiroa, ali je lopta otišla pravo u ruke Mladenovića.

60′ Najbolja šansa za Dubočicu

Imali su domaćini dva kornera zaredom, ali je pretnja po gol Stevanovića završena kada je štoper šutnuo glavom pored gola.

54′ Kakva šansa za crno-bele

Imao je Partizan kontru, ali je udarac Danila Pantića zaustavio defanzivac Dubočice ispred same gol linije. Milovanović je natrčao na odbijenu loptu, ali je šutirao pored gola.

52′ Prvi žuti karton

Sprečio je Šćekić kontru Leskovčana zbog čega je dobio javnu opomenu.

49′ Stanojević sprema još izmena

Rikardo Gomeš i Smiljanić se zagrevaju pored terena.

46′ Utakmica se nastavlja

Stanojević je napravio izmenu. Iz igre je izašao Miljković, koji je imao asistenciju za gol, a ušao je Urošević.

Prvo poluvreme:

45′ Kraj prvog dela

Jojić je imao poslednju šansu u prvom poluvremenu, ali je lopta otišlla daleko preko gola.

42′ Pavlović u šansi, pobegla mu lopta

Nakon centaršuta sa leve strane, lopta je došle do Pavlovića, koji je zamalo zakasnio i loše zahvatio loptu.

39′ GOOOOOOL! Partizan konačno „slomio“ otpor rivala.

Milovanović je odlično reagovao nakon centaršuta Miljkovića i glavom sproveo loptu u mrežu. Golman nije imao šanse u ovoj situaciji.

33′ Milovanović pokušao glavom

Pantić je centrirao, a Milovanović je stigao do lopte pre golmana Mladenovića. Ipak, šut je završio tik iznad prečke.

26′ Jojić loš u završnici

Imao je priliku Jojić iz izgledne situacije da postigne gol, ali je lopta nezgodno odskočila i završila na tribinama.

19′ Poništen gol Partizana

Nakon zbrke u šesnaesterci, Lutovac je zatresao mrežu, ali je gol odmah poništen zbog očiglednog ofsajda.

17′ Lutovčev volej zamalo u golu

Na odbijenu loptu nakon kornera naleteo je Lutovac, koji je volej udarcem probao da sprovede loptu u mrežu. Golman je odbranio, a crno-beli su od svega dobili još jedan udarac iz ugla.

13′ Gol „visi“ u vazduhu

Centaršut Miljkovića je lako mogao da završi u mreži rivala, ali je golman još jednom spretno reagovao.

11′ Odlična šansa za Partizan

Ponovo su crno-beli zapretili nakon kornera, ali je golman Dubočice u poslednjem momentu reagovao i sprečio da udarac glavom Milovanovića završi u mreži.

10′ Dubočica stigla do šesnaesterca rivala

Pokušali su fudbaleri Dubočice da centaršutom ugroze rivala, ali je odbrana spretno reagovala i lako otklonila opasnost.

6′ Crno-beli imaju posed, ali bez velike šanse

Igra se uglavnom na sredini terena, a igrači Dubočice su uglavnom na svojoj polovini

2′ Partizan prvi zapretio

Nakon kratke akcije posle kornera lopta je došla do Miletića koji je izblokiran, a potom je i Danilo Pantić pokušao, ali bezuspešno.

1′ Počela je utakmica

Dubočica je prva krenula u napad.

BONUS VIDEO Vuletić: Vučelić vrhovni šaman, Ostoja hoće u FK Partizan, skandal da Vučić iznosi detalje istrage