Fudbaleri Reala iz Madrida pobedili su kao gosti Eibar rezultatom 3:1 u utakmici 14. kola španske Primere.

Real je preko Benzeme i Modrića već posle 15 minuta imao dva gola prednosti, pre nego što je Kike u 28. minutu postigao fenomenalan gol za domaći tim.

Marko Dmitrović branio je svih 90 minuta za Eibar, a istakao se dobrom intervencijom u 68. minutu kada je sprečio Rodriga da postigne treći gol za goste.

Odbrana Eibara je po treći put zakazala u zaustavnom vremenu kada je Vaskez izbio sam ispred srpskog reprezentativca i postavio konačan rezultat.

Real je posle devete pobede u sezoni stigao na deobu prvog mesta sa gradskim rivalomn Atletikom, ali ima i dva meča više u odnosu na tim Dijega Simeonea. Eibar je posle petog poraza u šampionatu na 14. mestu sa 15 osvojenih bodova.