Potpuna ludnica viđena je na Maksimiru.

Dinamo Zagreb je nakon fantastične utakmice uspeo da pobedi Ludogorec 4:2 (ukupan rezultat 6:3) u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Hrvatski šampion je odigrao poluvreme iz snova i na 2:1 iz Razgrada je imao tri gola razlike, zahvaljujući golovima Josipa Drmića i dva Mislava Oršića, pre nego što je Kiril Despodov smanjio prednost na 3:1 pred kraj prvog dela utakmice.

Uz to je fudbaler Ludogoreca Dominik Jankov „pocrveneo“ u 17. minutu i Hrvati su na odmor otišli mirne glave.

Ipak, još jednom je Despodov pogodio na otvaranju drugog dela, pa je meč postao veoma neizvestan.

Rik je dva puta „požuteo“ za isključenje 20 minuta pre kraja, da bi u 84. minutu ranije morao u svlačionicu Karničik.

Bruno Petković je sa bele tačke postavio konačan rezultat meča u 87. minutu.

Najveće iznenađenje napravio je Karabag, koji je u Mađarskoj iznenadio Ferencvaroš 3:1.

Poslednje dve utakmice po programu su najduže i trajale, pošto su Šturm i Dinamo iz Kijeva, odnosno PSV i Monako pobednika dali u produžetku.

Nakon pobede u prvoj utakmici od 1:0 Dinamo je u Austriji poražen istim rezultatom nakon 90 minuta, pa je pobednik odlučen u dodanih 30 minuta, a tamo su Ukrajinci bili bolji, postigli dva gola i sa 2:1 došli do ukupnih 3:1, pa će nastupiti u narednoj rundi.

Sa druge strane, PSV i Monako su prvi duel završili sa 1:1, u drugom je bilo 2:2, a trenutak odluke dogodio se u 109. minutu meča, kada je Luk de Jong pogodio gol rivala za 3:2 i prolaz svog tima u narednu rundu.