Fudbaleri Krotonea pobedili su u četvrtak uveče na svom terenu ekipu Verone sa 2:1, u 36. kolu italijanske Serije A.

Golove za Krotone postigli su Adam Ounas u drugom i Simi u 75. minutu, da bi Verona smanjila rezultat u 87. minutu autogolom Salvatorea Moline.

Darko Lazović je odigrao ceo meč za Veronu i pred kraj prvog poluvremena, u 38. minutu imao je šansu da postigne pogodak za svoj tim.

Tada je sa distance šutirao na gol Krotonea, ali je lopta otišla preko prečke i „fenjeraš“ italijanskog šampionata je prošao bez primljenog pogotka sve do završnice susreta.

Krotone je već eliminisan iz Serije A, pa mu pobeda nije značila, ali nije ni Veroni jer ona ne može do zone koja vodi ka Evropi, a daleko je i od zone ispadanja.

Krotone je 19. sa 21 poenom, dok je Verona 10. sa 43 boda. U narednom kolu, Krotone će gostovati Beneventu, dok će Verona dočekati Bolonju.