Fudbalska reprezentacija Danske plasirala se na Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, pošto je u Kopenhagenu pobedila Austriju sa 1:0, u utakmici osmog kola grupe F.

Jedini gol postigao je Joakim Mele u 53. minutu.

Danska ima svih osam pobeda i 24 boda u Grupi F i plasirala se na Mundijal u Kataru.

U ostalim utakmicama u toj grupi Škotska je na gostujućem terenu pobedila Farska Ostrva sa 1:0, a Izrael je kao domaćin pobedio Moldaviju sa 2:1.

(Joakim Mele 53)

Reprezentacija Engleske odigrala je u Londonu nerešeno 1:1 protiv Madjarske.

Na stadionu Vembli, Mađarska je povela u 24. minutu golom Rolanda Šalaja iz jedanaesterca, a bod domaćima doneo je Džon Stons u 37. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Poljska je u Tirani pobedila Albaniju sa 1:0.

Gol je postigao Karolj Sviderskij u 77. minutu, a posle toga meč je bio prekinut zbog nereda navijača, koji su flašama gadjali poljske fudbalere koji su slavili pogodak.

U toj grupi Andora je kao gost pobedila San Marino sa 3:0 i osvojila šesti bod u kvalifikacijama.

(Stons 37 – Salai 24p)

U grupi C, Švajcarska je u Viljnusu pobedila Litvaniju sa 4:0.

Dva gola postigao je Bril Embolo u 31. i 45. minutu, a oba puta asistirao mu je Đerdan Šaćiri. Treći gol postigao je Renato Štefen u 42. minutu, a konačan rezultat postavio je Mario Gavranović u četvrtom minutu nadoknade.

U drugoj utakmici u toj grupi Bugarska je u Sofiji pobedila Severnu Irsku sa 2:1.

Grupa C

Litvanija – Švajcarska 0:4 (0:3)

(Embolo 31, 45, Stefen 42, Gavranović 90+4)

Bugarska – Severna Irska 2:1 (0:1)

(Nedelev 54, 63 – Vašington 35)

U grupi B Gruzija je u Prištini pobedila Kosovo sa 2:1.

Na stadionu „Fadilj Vokri“ Gruzija je povela golom Tornikea Okrijašvilija, a izjednačio je Vedat Murići iz jedanaesterca u 45. minutu. Pobedu gostujućem timu doneo je Zuriko Davitašvili u 82. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Švedska je na svom terenu pobedila Grčku sa 2:1.

Grupa B:

Švedska – Grčka 2:0 (0:0)

(Forsberg 59p, Isak 69)

Kosovo – Gruzija 1:2 (1:1)

(Murići 45p – Okrijašvili 11, Davitašvili 82)

U grupi D u Lavovu Ukrajina i Bosna i Hercegovina odigrali su nerešeno 1:1.

Domaći su poveli u 15. minutu kada je strelac bio Andrij Jarmolenko, a bod bosanskoj ekipi obezbedio je Anel Ahmedhodžić pogotkom u 77. minutu.