Hari Kejn i Kristijano Ronaldo Foto: EPA-EFE/Isabel Infantes/AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Trenuci za nezaborav.

Kristijano Ronaldo i Hari Kejn večno će pamtiti 23. mart, i to zahvaljujući neverovatnim rekordima koje su postavili tokom utakmica protiv Lihtenštajna, odnosno Italije u okviru 1. kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

PROČTAJTE JOŠ...

Ronaldo je protiv Lihtenštajna po 197. put nastupio za reprezentaciju Portugala, i tako postao fudbaler sa najviše nastupa za jednu reprezentaciju u istoriji reprezentativnog fudbala, kada su muškarci u pitanju.

Ronaldo je meč završio sa dva gola, u 51. sa penala i 63. minutu, a Portugalci su na svom terenu slavili sa 4:0, uz golove Žoaa Kansela u 8. i Bernarda Silve u

Pre njega, rekord sa 196 mečeva držao je Bader Al Mutava, 38-godišnji napadač sa Kuvajta. Mada, s obzirom na to da i Al Mutava još uvek igra, čini se da nas očekuje jedan od najneobičnijih „duela“ u fudbalu u ovom trenutku.

Za to vreme, i napadač Engleske se protiv Italije „upisao“ u večnost.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je penal za „gordi albion“, pošto je srpski sudija Srđan Jovanović pokazao na belu tačku nakon igranja rukom u kaznenom prostoru „azura“.

Kejn priliku nije propustio i loptu poslao u suprotnu stranu od Đanluiđija Donarume, čime je stigao do 54. gola u reprezentativnoj karijeri i „preskočio“ Vejna Runija, koji je postigao 53.

Englezi su tako stigli do 2:0, pošto je Deklan Rajs u 13. minutu pogodio za 1:0.

Italijani su lepim golom Matea Retegija smanjili na 2:1 u 56. minutu, ali su Englezi, koji su poslednjih deset minuta igrali bez isključenog Luka Šoa, stigli do velike pobede.