Liverpul pobedio Čelsi 2:0 u derbiju 2. kola Premijer lige golovima Manea

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelsi u gostima 2:0, u drugom kolu Premijer lige.

Dvostruki strelac za aktuelnog šampiona u Londonu bio je Sadio Mane, koji je golove postigao u 50. i 54. minutu.

Prvi put mrežu je zatresao na asistenciju Firmina, drugi posle velike greške golmana domaćina Kepe.

Čelsi je celo drugo poluvreme imao igrača manje, pošto je Andreas Kristensen u 45. minutu dobio direktan crveni karton.

Kao kao poslednji igrač odbrane srušio je upravo Manea i nakon VAR intervencije morao je pre svih u svlačionicu.

Mogli su „plavci“ da vrate nadu, ali je Žoržinjo penal odbranio Alison u 75. minutu. U pobedničkoj ekipi debitovao je Tijago Alkantara, kome je Jirgen Klop dao šansu od početka drugog dela.

Zanimljivo, dojučerašnji vezista Bajerna imao je čak 75 dovavanja, više nego bilo koji igrač Čelsija, iako je odigrao svega 45 minuta.

Liverpul je tako zabeležio i drugi trijumf u novoj sezoni, dok četa Frenka Lamparda ima po pobedu i poraz.

„Redsi“ u sledećem kolu gostuju Arsenalu, a Čelsi ide na megdan Vest Bromvič Albionu.