Fudbaleri Šalkea i Šturgarta odigali su nerešeno, 1:1 (1:0) u prvoj utakmici 6. kola Bundeslige.

Rezultatom na kraju mogu da budu zadovoljniji igrači „kraljevsko-plavih“ jer je Štutgart bio taj koji je imao više povoljnih prilika.

„Švabe“ su mogle do vođstva već u četvrtom minutu, ali Mateo Klimovic nije imao dovoljno koncentracije.

Ipak, Šalke je prvi došao do gola. Harit je u 30. minutu sjajno izveo prekid sa desne strane, a Malik Tio sačekao loptu na drugoj stativi i glavom sproveo loptu u mrežu gostiju.

U 55. minutu VAR je presudio da je postojao prekršaj za penal, pa je Argentinac Nikolas Ivan Gonzales postigao izjednačujući gol za ekipu Štutgarta.

Do kraja, Borna Sosa u 67. minutu i Gonzalo Kasto u 86. imali su prilike da gostima donesu pobedu, ali je golman Šalkea Frederik Ronov u oba navrata odlično odbranio.