Nedelja slovi za neradan dan svuda u Evropi, pa tako i u Nemačkoj. Ali, za domaće ekipe u Bundesili bolje da se nije radilo prvog dana vikenda.

U pet popodnevnih mečeva samo je Ajntraht Filipa Kostića koji je odigrao svih 90 minuta, iščupao bod na svom terenu protiv Arminije (1:1).

Najuzbudljivije je bilo u Kelnu. Domaćin dva puta sustizao prednost Hofenhajma (2:3), da bi junak gostiju, hrvatski internacionalac Andrej Kramarić het-trik potpisao u drugom minutu nadoknade drugog polovremena na asistenciju Mijata Gaćinovića.

Isti rezultat bio je i u Štutgartu (2:3), ali gosti iz Frajburga su glavnicu posla odradili u prvih 50-ak minuta kada su stekli tri gola „viška“.

Navijači Herte imali su razloga za dvostruko slavlje, jer su njihovi ljubimci bili ubedjivi u Bremenu (4:1) ma čijoj klupi je svih 90 minuta sedeo Miloš Veljković, dok je gradski rival, Union, izgubio kod kuće od Augzburga (1:3).

Podsećanja radi, u petak je Bajern deklasirao Šalke 8:0