Goleada u 18. kolu Bundeslige, na šta su nas Nemci i navikli.

Majnc je ubedljivo slavio rezultatom 5:2 na svom terenu protiv Bohuma, za koga igra i povremeni srpski reprezentativni štoper Erhan Mašović, koji je i postigao drugi gol za svoju ekipu.

Jedna od najvećih senzacija nemačke lige Karim Onisivo ponovo je zablistao u redovima domaćeg tima, postigavši het-trik.

Već u prvom minutu je Dže-Sung Li doveo Majnc u vođstvo. Silvan Vidmer je duplirao prednost u 17. minutu. Potom, na scenu stupa Onisivo. Prvi gol postigao je u 28. minutu, drugi u 57. a vrhunsku partiju završio je golom u 87. minutu. Za goste su pogađali Kunde u 70. a potom i Mašović u 72. Bohumu predstoji grčevita borba za opstanak. Trenutno su na 16. poziciji koja vodi u doigravanje.

U derbiju Berlina, Union je na gostovanju bio bolji od Herte rezultatom 2:0. Gosti nastavljaju san o tituli jer su se nakon ove pobede izjednačili sa prvoplasiranim Bajernom, ali uz utakmicu manje.

Obe ekipe koje dele prvo mesto imaju po 36 bodova, prate ih Lajpcig (35) i Frajburg (34). Danilo Duki je doveo Union u vođstvo golom nakon slobodnog udarca koji je izveo Kristofer Trimel. Pol Segun duplirao je prednost u 67. minutu. Herta  nalazi se na pretposlednjem 17. mestu sa samo 14 bodova.

Od utakmica koje su počele u 15.30, Frajburg je na svom terenu savladao Augzburg 3:1, Borusija Menhengladbah u gostima ubedljivo protiv Hofenhajma 4:1, i Verder je u Bremenu bio bolji od Volfsburga 2:1.

BUNDESLIGA, 18. kolo

Frajburg – Augsburg 3:1 (2:1)

(Gregorič 13, Holer 25, Linhart 85 – Beriša 28)

Herta – Union Berlin 0:2 (0:1)

(Dekhi 44, Seguin 67)

Hofenhajm – Borusija Mehengladbah 1:4 (0:2)

(Bebu 80 – Hofman 12, 37, Štindl 83, Volf 90+1)

Majnc – Bohum 5:2 (3:0)

(Sung 1, Vidmer 17, Onisivo 28, 57, 88 – Kunde 70, Mašović 72)

(Soboslai 25, 49 – Furih 68 p)

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“