Fudbaleri Osasune propustili su šansu da dođu na čelo tabele La Lige, pošto su u utakmici 10. kola odigrali nerešeno 1:1 sa ekipom Granade.

Esekjel Avila je u 45. minutu postigao gol za Osasunu, i činilo se da će uspeti da zabeleže trijumf, ali je san o prvom mestu raspršio Anhel Montoro pogotkom kojim je Granada u 90. minutu došla do remija.

Osasuna je završnicu utakmice odigrala sa deset igrača zbog isključenja Hosea Anhel Kotea, a upravo zbog toga igru je u 79. minutu napustio Darko Brašanac, potencijalni reprezentativac Srbije i bivši igrač Partizana.

Ovim remijem Osasuna je propustila šansu da bar na dan zasedne na čelo Primere, s obzirom na to da prvoplasirani Real Sosijedad ima dva boda više uz meč manje od tima iz Pamplone.

Granada je 17. sa samo sedam osvojenih bodova.