Fudbaleri Brage savladali su Midtjiland posle preokreta sa 3:1 u okviru drugog kola Lige Evrope.

Gost iz Danske poveo je golom iz penala u 19. minutu preko Evandera.

Braga je bila opasniji rival, ali je Horta u 35. minutu promašio penal za izjednačenje.

Ipak, preokret je započeo u 55. minutu, kada je siran drugi penal za domaćina. Tu šansu u gol je pretvorio Galeno.

Samo sedam minuta kasnije Horta se iskupio za promašen jedanaesterac i pogodio je mrežu rivala za 2:1.

Fudbaler gostiju Žuninjo dobio je crveni karton u 84. minutu, pa je situacija za danski tim bila još teža.

Galeno je svojim drugim golom na utakmici postavio konačan rezultat u petom minutu nadoknade.

Crvena zvezda je nakon pobede u Bugarskoj nad Ludogorecom od 1:0, prva u grupi sa šest bodova, dok je Braga druga sa tri.

Midtjiland i Ludogorec imaju po jedan osvojeni bod iz dve utakmice.

Dinamo Zagreb je na gostovanju slavio protiv ekipe Genka sa 3:0. Iako je Genk više napdao i šutirao, hrvatski šampion je svoje šanse materijalizovao u golove i na kraju u tri boda.

Strelci su bili Ivanušec u 10. minutu i Bruno Petković dva puta sa penala.

Dinamo je u prvom kolu izgubio od Vest Hema, pa je tako trenutno drugi u grupi sa tri poena, koliko ima i Genk, koji se tek u sledećem kolu sastaje sa engleskim predstavnikom.