Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su u velikom derbiju Rura protiv Šalkea, 3:0 (0:0) u utakmici petog kola Bundeslige.

Golove za Dortmund u derbiju Rura postigli su Manuel Akanđi u 55, Erlin Holan u 61. i Mats Humels u 78. minutu.

„Milioneri “ su sav posao završili uz drugom poluvremenu. Prvo je Akanđi odlično reagovao na odbitak, poslavši loptu u mrežu sa ivice peterca.

U 61. minutu, sjajna akcija izabranika trenera Lusijena Favra – započeo je Holan na sredini terena, krenuo u kombinaciju sa Džejdonom Sančom, koji mu je potom poslao sjajan pas u prostor.

Poslastica za Norvešanina koji je podbo loptu i lobovao golmana za 2:0.

Sve je bilo rešeno u 78. minutu. Kao i toliko puta do sada, posle kornera, štoper Mats Humels je bio najviši u skoku, glavom je loptu prosledio u mrežu.

Borusija je tako stigla do četvrte pobede i treća je sa 12 bodova, dok je Šalke i dalje bez pobede, ima samo bod i nalazi se na pretposlednjem mestu.

Fudbaleri Dortmunda će u narednom kolu gostovati Arminiji, dok će Šalke dočekati Štutgart.