Robert Levandovski pokazuje tri prsta

Robert Levandovski nastavlja sa fantastičnim partijama u dresu Bajerna. Najbolji strelac prvaka Nemačke i Evrope imao je novi šou, postigavši het-trik u pobedi nad Ajntrahtom od 5:0, u okviru 5. kola Bundeslige.

Poljski napadač trese mreže protivnika kao od šale. Tako je bilo i prošle sezone kada je postigao 34 gola u Bundesligi i neverovatnih 55 na 47 mečeva u svim takmičenjima.

Sada je otišao korak dalje, postavio je novi rekord u Bundesligi jer je do dvocifrenog učinka od deset golova došao posle samo pet utakmica!

Levandovski je u periodu od 10. do 60. minuta postigao het-trik da bi Liroj Sane u 72. i Džamal Musijala u 90. minutu doprineli ubedljivom trijumfu ekipe trenera Hansija Flika.

Bajern je propustio još nekoliko prilika za još ubedljiviju pobedu, Lukas Hernandez i Leon Gorecka nisu imali dovoljno koncentracije.

U timu Ajntrahta nije bilo povređenog Filipa Kostića.

Do pobede je stigla i Borusija Menhengladbah koja je slavila kao gost protiv Majnca (3:2) i to načinivši preokret u drugom delu pošto je domaćin vodio na poluvremenu sa 2:1.

Union Berlin i Frajburg su odigrali nerešeno, 1:1, dok je Lajpcig kao domaćin savladao Hertu iz Berlina sa 2:1.