EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras u gostima Verder iz Bremena sa 2:1, u utakmici 12. kola nemačke Bundeslige.

Povela je Borusija golom Rafaela Gereira u 12. minutu, da bi Verder izjednačio u 28. minutu pogotkom Kevina Mohvalda. Pobedu Borusiji doneo je Marko Rojs golom u 79. minutu.

Borusija je upisala sedmu pobedu u šampionatu i trenutno je četvrta na tabeli sa 22 boda, dok je Verder na 13. poziciji sa 11 bodova.

Štutgart i Union Berlin su odigrali nerešeno 2:2. Poveo je Union Berlin preko Marvina Fridriha u četvrtom i Tajvoa Avonija u 77. minutu, ali je Štutgart golovima Saše Kalajdžić u 85. i prvom minutu sudijske nadoknade došao do boda.

Obe ekipe su osvojile po 18 bodova i dele šesto mesto na tabeli.

U trećem meču odigranom večeras, Herta i Majnc su odigrali nerešeno 0:0. Herta je deseta na tabeli sa 13 bodova, dok je Majnc na pretposlednjem mestu sa šest bodova.