Fudbaleri Bolonje pobedili su Speciju u meču 14. kola Serije A sa 1:0, dok je Milan poražen od Sasuola 3:1.

Tim Siniše Mihajlovića je jedini pogodak postigao u drugom poluvremenu, a Marko Arnautović, austrijski internacionalac je rešio meč.

Bolonja je u solidnoj formi od početka novembra, pošto je njen napad proradio i u poslednja četiri meča ima tri pobede.

Arnautović je jedini gol dao sa bele tačke u 83. minutu, nakon što je Mbala Nzola igrao rukom u svom šesnaestercu.

Austrijanac je realizovao najstrožu kaznu, pa je Bolonja upisala šestu pobedu u sezoni i došla do devetog mesta Serije A sa 21 bodom.

Zanimljivo je da čak četiri ekipe do kraja njenog meča imaju isti broj bodova, dok petoplasirana Roma ima samo bod više.

Istog popodneva odigran je i meč Milana i Sasuola i „rosoneri“ su kiksnuli i izgubili sa 3:1.

Alesio Romanjoli je doveo svoj tim u vođstvo golom u 21. minutu, ali je Đanluka Skamaka vrlo brzo uzvratio pogotkom za 1:1 u 24. minutu.

Simon Kjer je u 33. zatresao svoju mrežu i već tada je Sasuolo došao do preokreta, da bi konačan rezultat u 66. minutu postavio Domeniko Berardi.

Posao je Milanu otežao strelac jedinog gola, Romanjoli, jer je u 77. minutu dobio crveni karton i morao je napolje.

Milan sada ostaje na 32 boda i deobi prvog mesta sa Napolijem, dok je Sasuolo na 12. mestu sa 18 osvojenih bodova.