Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Spartak sa 3:0 u okviru 18. kola superlige Srbije.

Strelci za Crvenu zvezdu su bili Milan Rodić i El Fardu Ben dva puta.

Crvena zvezda je od samog starta igrala bez previše muke i lako je došla do prednosti.

Posle početne inicijative Spartaka, posle prvog prekida je usledio gol za domaće. Ben je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Rodić zakucao loptu u mrežu u devetom minutu glavom sa pet metera.

Nije bilo velikih prilika do same završnice prvog poluvremena, a crveno-beli su imali inicijativu.

U poslednjim sekundama je Spartak mogao do izjednačenja preko Abrahama, ali je ostalo 1:0.

Tada smo videli i incident kada je Dejan Stanković besan zbog nekog komentara krenuo u obračun sa klupom Spartaka.

Saradnici su ga sprečili u tome, pa su izbegnuti veći incidenti.

Zvezda je promašaj Spartaka naplatila već na startu drugog poluvremena kada je posle asistencije Falka, Ben rutinski savladao golmana Spartaka posle desetak sekundi od povratka na teren.

To je i definitivno prelomilo susret, pa smo do kraj meča videli lagan tempo i napade Zvezde.

Crveno-beli su postigli i treći gol, ali je sjajan udarac Falka poništen zbog ofsajda Bena koji je prema mišljenju sudije uticao na igru dok je bio u ofsajdu.

Ipak, stvar je popravio Ben nekoliko minuta kasnije i postavio konačan rezultat za laku pobedu Crvene zvezde.

Izabranici Dejana Stankovića sada imaju tri boda manje od Partizana.

Crvena zvezda – Spartak 3:0 (1:0)

(Rodić 9, Ben 46, Ben 71)

Stadion: Rajko Mitić GledalacaSudija:  M. Ivković

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Dragović, Gajić, Rodić (od 64. Gobeljić) – Petrović, Srnić (od 64. Stanić) – Ben (od 73. Lazetić), Ivanić, Katai (od 74. Krstičić) – Pavkov (od 46. Falko).

Spartak: Dubljanić – Branković (od 82. Šćepanović), Ivančević, M. Bogićević, Milošević (od 57. Maričić), Bijelović, Šimura, Vidaković, Srećković (od 82. Srećković), Abraham (od 52. Hristić), Nikolić (od 82. Todoroski).

Superliga, 18. kolo:

Radnički 1923 – Napredak 1:2 (1:1)

(Mršić 2ag – Lakićevih 29ag, Marjanović 65)

Metalac – Čukarički 0:3 (0:1)

(Rakonjac 32, Kajević 54, Mijailović 73)

KRAAAJ! Laka pobeda Crvene zvezde

Zvezda je sa 3:0 savladala Spartak i prišla Partizanu na tri boda zaostatka. Laka pobeda domaćih.

Ovako je Zvezda povela sa 3:0

79′ Rodić željan još jednog gola

Aktivan je Milan Rodić na desnom boku, sada je pokušao da pronađe mladog Lazetića, ali je taj pokušaj izblokiran.

71′ Gooool! Ben rešava pitanje pobednika

Siudarili su se golman Spartaka i odbrambeni igrač što je Ben iskoristiop i ubacio loptu u praznu mrežu.

63′ Poništen gol Zvezdi

Ivanić je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu u kazneni, a sa oko 15 metara Falko natrčao i zakucao loptu u mrežu. Ipak, sudije su poništile gol jer je procenjeno da je Ben koji je bio u ofsajdu uticao na igru, što je razbesnelo navijače koji su počeli da zvižde.

55′ Bomba Njegoša Petrovića

Odlučio se vezista crveno-belih da sa velike distance šutira ka golu, a njegova bomba je proletela malo iznad prečke.

51′ Probudio se i Ivanić

Mirko Ivanić je prihvatio loptu posle jedne duže akcije i odmah šutirao ali pravo u golmana Subotičana. Nije bilo ozbiljne opasnosti za goste.

Gol Bena za 2:0

46′ Gooool! Kakav start Zvezde, Ben je strelac

Odamh je u prvom napadu Crvena zvezda povećala prednost. Falko je jednu ispucanu loptu Erakovića glavom spustio Benu, koji je sam sa golmanom lako rešio situaciju.

Izmena na startu drugog poluvremena

Dejan Stanković je napravio izmenu na startu drugog poluvremena Umesto Pavkova igra Falko.

45′ Velika šansa za Spartak

Auh, kakav udarac Abrahama! Razapeo je levicu sa oko 25 metara i Borjan je krajnim naporima sprečio da lopta završi pod prečku. Korner za goste, strašan pokušaj momka iz Tanzanije. Sada čekamo da vidimo koliko će trajati nadoknada.

34′ Borjan zagrejao dlanove

Prva ozbiljnija intervencija Borjana. Milošević je centrirao sa leve strane, ali je suviše duboko poslao loptu, pa je Borjan uhvatio u vazduhu i sprečio opasnost.

25′ Pavkov oprobao udarac

Pokušao je Pavkov sa distance, ali je Dubljević bio siguran. Zvezda sve više steže obruč.

19′ Evo i prvih čarki na terenu

Bek crveno-belih, Milan Gajić je ušao u verbalni sukob sa Srećkovićem. Bio je besan Gajić i svašta je imao da kaže svom rivalu, ali je sprečena eskalacija sukoba.

Ovako je Crvena zvezda povela protiv Spartaka

11′ Novi opasan napad Zvezde

Odlično je Zvezda napala sa leve strane, a lopta je stigla do Bena koji je sa pet metara bio neprecizan. Sudija je pokazao i da je bio ofsajd, ali domaće može da raduje još jedna lepa akcija pred golom Spartaka.

9′ GOOOOL! Rodić zakucao loptu glavom

Dobila je Zvezda slobodan udarac u visini kaznenog sa desne strane. Ben je uputio centaršut, a Rodić neometan na petercu zakucao loptu u mrežu.

4′ Zvezda preuzima inicijativu

Posle početne ofanzive gostiju, Zvezda polako preuzima kontrolu i seli igru pred kazneni prostor ekipe iz Subotice.

1′ Opasan napad Spartaka

Krenuo je Spartak sa centra i odmah zapretio Zvezdi. Odmah je lopta stigla u kazneni prostor, a Subotičani su izborili korner. Deluje da će biti otvoren meč.