Ubedljiva pobeda tima iz Baskije.

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Kadiz u meču 20. kola španske Primere, uz čak tri gola Ojhana Sanseta.

Atletik je pred gotovo punim tribinama svog San Mamesa odigrao odličan meč kojim je prekinuo niz od tri poraza, a goleadu je otvorio Sanset u 10. minutu fantastičnim udarcem u bliži ugao, no u 25. je bilo 1:1 nakon pogotka Gonzala Eskalantea nakon odličnog prodora Brajana Okampa po levom boku, posle čega je napadaču Kadiza ostalo samo da loptu gotovo sa gol-linije ubaci u mrežu.

Deset minuta kasnije ponovo je zablistao Sanset, asistenciju Raula Garsije nakon velike greške odbrane gostiju pretvorio u 2:1, da bi na 3:1 povećao Jeraj Alvarez minut pre kraja prvog poluvremena.

Blibao je ostao sa desetoricom igrača nakon što je u 57. minutu Juri Berčiče napravio faul za drugi žuti karton, ali gosti nisu uspeli da postignu još jedan gol, dok je Sanset bio precizan po treći put u 75. minutu posle kontre i zapečatio pobedu svog tima.

Primera, 20. kolo

Atletik Bilbao – Kadiz 4:1 (3:1)

(Sanset 10, 35, 75, Alvares 44 – Eskalante 25)

21:00 Rajo Valjekano – Almerija

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa