Fudbaleri Liverpula odigrali su nerešeno 1:1 protiv Vest Bromvič Albiona u utakmici 15. kola Premijer lige.

Liverpul je dobro krenuo i poveo već posle 12 minuta kada je na asistenciju Matipa, Mane lepo primio loptu na grudi, a zatim u padu pogodio mrežu gostiju.

Činilo se da će Liverpul doći do nove rutinske pobede, ali su gosti do kraja odigrali veoma disciplinovano i osvojili veliki bod.

Liverpul je nakon vođstva imao jalovu inicijativu, a Vest Brom je pripretio u 72. minutu kada je udarac Karlana Granta odbranio Alison.

Ekipa Sema Olerdajsa imala je više sreće posle kornera u 81. minutu kada se udarac Sema Adžajia glavom posle kornera o stativu odbio u gol.

Liverpul je u 90. minutu imao sjajnu šansu preko Firmina ali je njegov šut glavom sa pet metara sjajno odbranio Sem Džonston.

Branislav Ivanović ušao je u igru u 90. minutu u ekipi Vest Broma.

Uprkos razočaravajućem rezultatu, ekipa Jirgena Klopa zadržala je prvo mesto na tabeli gde ima 32 boda, dok je Vest Bromvič 19. na tabeli sa osam osvojenih bodova.

Liverpul u sledećem kolu, u sredu, igra protiv Njukasla u gostima, dok će Vest Brom dan ranije dočekati Lids.