Ekipa Betisa plasiala se u finale Kupa Kralja nakon što su u revanšu odigrali 1:1 sa Rajom Valjekanom.

Betis je u prvom meču pobedio kao gost sa 2:1 što je bilo dovoljno da dođu do borbe za trofej.

Betis će u finalu igrati protiv Valensije koja je dan ranije eliminisala Atletik Bilbao.

U revanšu u Sevilji nije bilo golova niti prilika sve do same završnice kada je nastupila prava drama.

Najpre je u 81. minutu golom Bebea Rajo Valjekano poveo 1:0 i izjednačio na 2:2 u ukupnom skoru.

Tek tada su domaći krenuli svim silama ka golu Raja, ali tek u 92. minutu Iglesijas uspeva da postigne gol za izjednačenje, gol vredan plasmana u finale španskog Kupa gde će se Betis, kao što smo već rekjli, za trofej boriti sa ekipom Valensije.