Strašan meč.

Fudbaleri Real Madrida slavili su u u 189. ligaškom „El Klasiku“ protiv Barselone sa 2:1 (1:0).

Junak meča dvostruki strelac za goste bio je Džud Belingem koji je u nastavku nadoknadio minus ekipe iz prvog poluvremena.

Barselona je povela golom Ilkaja Gundogana u šestom minutu, potom imala dve stative preko Fermina Lopeza i Iniga Martineza. Na kraju ispostaviće se da će te promašene šanse biti kobne po Katalonce.

Fantastični Englez, debitant u „El Klasiku“, prvo je postigao gol u 68. minutu, a zatim i pogodak za trijumf u 92. minutu posle asistencije Luke Modrića.

Prvi gol bila je prava „bomba“, a Englez je ukupno već 10 puta bio strelac ove sezone.

Real vodi na tabeli sa 28 bodova, koliko ima i Đirona, dok je Barselona treća sa četiri boda manje.