FK Barselona, FK Viljareal
FK Barselona, FK Viljareal; Foto: EPA-EFE/Domenech Castello

Fudbaleri Barselone pobedili su na gostujućem terenu Viljareal sa 3:1, u utakmici 15. kola španskog prvenstva.

Barselona je povela u 48. minutu golom Frenkija de Jonga, a Viljareal je izjednačio pogotkom Samuela Čukvuezea u 78. minutu.

Novo vođstvo Barseloni doneo je Memfis Depaj u 88. minutu, a konačan rezultat postavio je Kutinjo u četvrtom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Barselona je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno šestu u ligi i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 23 boda.

Viljareal je u poslednje dve utakmice bez pobede i ima 16 bodova na 12. mestu na tabeli.

Ranije je Selta na gostujućem terenu pobedila Alaves sa 2:1, Valensija i Rajo Valjekano odigrali su 1:1, a Majorka i Hetafe 0:0.