Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Elče sa 3:2, u 18. kolu španske La Lige.

#related-news_0

Povela je Barselona sa 2:0 golovima Ferana Jutgle u 16. i Gavija u 19. minutu, da bi izjednačenje Elčeu doneli golovima Tete Morente u 62. i Pere Milja minut kasnije.

Pobedu Barseloni doneo je Niko golom u 85. minutu.

Ekipa iz katalonije tako je izbegla novi kiks i katstrofu jer bi to samo produbilo krizu giganta.

U derbiju kola, Sevilja je uspela da u samoj završnici savlada madridski Atletiko i nastavi poteru za vodećim Realom Rezultat je bio 2:1 za domaći tim, a strelci su bili Rakitić u sedmom minutu i Okampos u 89. minut, dok je jedin gol za Atletiko bio delo Felipe u završnici prvog poluvremena.

Sevilja sada na drugom mestu na tabeli ima 37 bodova, pet manje od Reala. Atletiko je peti sa 29.