Fudbaleri Levantea remizirali su protiv Barselone, 3:3, na svom stadionu i tako pružili šansu Atletiku da dođe nadomak titule.

Barselona je odigrala dva različita poluvremena. U prvom su Katalonci preko Mesija u 25. i Pedrija stigli do 2:0, pa se činilo da će bez problema zabeležiti pobedu.

Mesi je pogodak dao nakon centaršuta, nešto lošije reakcije jednog defanzivca Levantea i uhvaćenog voleja u padu, dok je Pedri devet minuta kasnije povratni pas Usmana Dembelea samo sproveo u prazan gol.

No, za samo dva minuta u drugom delu Levante je poravnao, i to golovima Melera u 57. i Moralesa u 59. minutu. Gonzalo Melero se u 57. minutu sjajno izborio za poziciju i centaršut Horhea Miramona sproveo u mrežu, dok je dva minuta kasnije Hose Morales odigrao sjajnu akciju i dupli pas sa Martijem Rođerom, a sjajnu asistenciju je veoma lepim udarcem sproveo u mrežu.

Pet minuta kasnije Dembele, se i sam upisao u strelce kada je pogodio za 3:2 nakon konfuzije u odbrani rivala, ali to nije bio kraj. Sedam minuta pre isteka 90. Serhio Leon je iskoristio asistenciju Antonija Arande i zatresao mrežu Katalonaca za 3:3.

Ovim remijem Barselona je došla do 76. boda, pa Atletiko, koji bi tek trebalo da odigra svoj meč 36. kola, ima šansu da pobedom ode na četiri boda prednosti dva kola pre kraja prvenstva.