Fudbaleri Barselone remizirali su sa Atletikom (2:2) u 33. kolu La Lige i tako se značajno udaljili od titule.

Katalonci su u 11. minutu poveli autogolom Dijega Koste koji je nespretno reagovao posle kornera i prevario Oblaka.

Gosti su odgovorili iz jedanaesterca koji je napravio Vidal prekršajem nad Karaskom u 16. minutu, a Nigez je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu.

U 50. minutu Semeda je faulirao Felipe za novi jedanaesterac, ovog puta na strani domaćina, a najstrožu kaznu izveo je Mesi i postigao 700. pogodak u seniorskoj karijeri.

Fenomenalni Argentinac tako je ispisao istoriju, ali je utisak pokvatio novi jedanaesterac za Atletiko 12 minuta kasnije. Još jednom je Karasko bio „žrtva“, a ovaj put prekršajem ga je zaustavio Semedo.

I drugi put loptu je u ruke uzeo Niguez koji je golom stavio tačku na susret i otkinuo Barseloni dva važna boda u šampionskoj trci.

Barselona posle 33 kola ima 70 bodova, jedan manje od Reala kojem tek predstoji meč u okviru aktuelnog kola.

Kataloncima je remi sa Atletikom treći u četiri kola, pa su pet utakmica pre kraja sve dalje od titule.