Ne pamti se kada je jedan Srbin ovako uništio katalonskog giganta.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su Barselonu u revanšu četvrtfinala Lige Evrope sa 3:2.

Posle prvog meča završenog nerešenim rezultatom 1:1, Ajntraht se plasirao u polufinale takmičenja potpunom senzacijom na Kamp Nou.

Junak pobede nemačkog kluba bio je srpski reprezentativac Filip Kostić kao dvostruki strelac i asistent za Ajntraht.

Barselona je tek u poslednjih petnaestak minuta bila veoma opasna i pretila je, promašivala i da je tako igrala od prvog minuta, pitanje je da li bi epilog bio ovakav.

Ovako, meč je protekao katastrofalno po tim Ćavija Ernandeza, čija je Barsa imala aktivan rezultat posle meča iz Frankfurta.

Zato je pred revanš bila favorit, ali su momci Olivera Glaznera, devetoplasirani u Bundesligi, imali mnogo jasniji plan pobede.

Već na početku, u trećem minutu, Jesper Lindstrom je pored Erika Garsije uspeo da izgradi poziciju u kaznenom prostoru Barselone u trećem minutu i Garsija ga je povukao sa leđa.

Dobio je žuti karton, a Ajntraht je dobio jedanaesterac. Filip Kostić je namestio loptu, prekrstio se i šutirao u donji desni ugao.

Na semaforu je posle četiri minuta pisalo 1:0 za Ajntraht, a više hiljada navijača nemačkog tima je bilo u transu.

Barselona je odgvorila agresivnijom i motivisanijom igrom u narednim minutima i već u desetom je Usman Dembele centrirao idealno za Pjer-Emerika Obamejanga.

Gabonac je zahvatio loptu glavom i izbliza prebacio prečku gola Kevina Trapa.

Deset minuta kasnije, Arauho je volejem zahvatio odbijenu loptu i šutirao je sa desetak metara u gol, ali je Trap bio siguran.

Barsa je držala loptu, dominirala u posedu, ali mimo tih šansi nije imala pravu kreaciju.

Ajntraht se oslobodio pritiska posle pola sata igre i najpre je Knauf šutirao izvan šesnaesterca iz sredine, pa je u 37. minutu usledio pravi šok.

Rafael Santos Bore je povukao loptu posle asistencije Kostića, namestio se i dobrano preko 20 metara šutirao i pogodio fantastično za 2:0.

Knauf je pre poluvremena lagano prošao Đordija Albu i šutirao preko gola neposredno pred pauzu, pa je posle 45 minuta lako moglo da bude i 3:0 za Ajntraht.

Drugih 45 minuta je počelo boljom igrom Barselone, u čijem se dresu na terenu pojavio i Frenki de Jong.

Obamejang je promašio čist zicer u 48. minutu kada ga je Dembele pronašao na tri metra ispred prazne mreže.

Obamejangu je lopta prešla preko noge i nije pogodio metu. Posle gužve u 55. minutu Barselona je mogla još jednom do gola i nije iskoristila šansu.

Katalonci su se nakon toga kratko ponadali penalu, pošto je jedan od igrača Ajntrahta igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudija to nije ni razmatrao, a privremeno je bilo i problema sa VAR sistemom.

Ta pauza od nekih pet minuta kao da je oborila tempo Barse. Kostić je to iskoristio i kaznio na najsuroviji način.

Istrčao je u 67. minutu kontru levim bokom, poslao je loptu kroz noge čuvara i pored Ter Štegena u dalji ugao za 3:0.

Do 80. minuta je Kostić umalo uposlio Lindstroma za drugi gol, a Daiči Kamada je gađao malo pored leve stative gola Ter Štegena.

Igrao se 83. minut kada je De Jong u opštoj gužvi dodao loptu do Busketsa, a ovaj je sproveo loptu u mrežu, a sudija Dijaš je pokazao ka centru.

Međutim, reagovale su sudije iz VAR sobe i gol je poništen zbog ofsajda. Pet minuta kasnije Arauho je šutirao, Hintereger je skinuo loptu sa gol-linije i sprečio je pogodak Barse.

Buskets je pogodio pravu „bombu“ na startu devetominutne nadoknade, a onda je N’Dika nepažljivo startovao nad rivalom u svom kaznenom prostoru.

Sudija je pokazao na belu tačku u stotom minutu i Memfis Depaj je uz mnogo sreće postavio konačan rezultat, ali nije mogao da napravi čudo za Barselonu.

Rezultati četvrtfinala Lige Evrope, revanši:

Atalanta – Lajpcig 0:2 (0:1)

(Nkunku 18, 87)

Barselona – Ajntraht 2:3 (0:2)

(Buskets 90+1, Depaj 100 p – Kostić 4, 67, Bore 37)

Lion – Vest Hem 0:3 (0:2)

(Doson 38, Rajs 44, Bouven 48)

Rendžers – Braga 3:1 (2:1)

(Tavernije 2, 44 p, Ruf 101 – Karmo 83)

(Buskets 90+1, Depaj 100 p – Kostić 4 p, 67 Bore 37)

Stadion: Kamp Nou, Barselona; Sudije: Artur Dijaš, Rui Tavareš, Paulos Soareš, Fabio Verisimo

Barselona: Ter Štegen, Mingeza, Garsija, Arauho, Alba, Gavi, Buskets, Pedri, Dembele, Obamejang, Feran Tores.

Ajntraht: Trap, Ture, Hintereger, N’Dika, Knauf, Jakić, Rode, Kostić, Kamada, Lindstrom, Bore.

Barselona - Ajntraht 2:3