Katalonci ne posustaju.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Kadiz sa 2:0, u utakmici 22. kola španskog prvenstva.

Barselona je povela u 43. minutu golom Serhija Roberta, koji je asistirao Robertu Levandovskom kod drugog pogotka, u prvom minutu nadoknade vremena.

Ekipa trenera Ćavija Ernandesa sada ima 19 pobeda i 59 bodova na prvom mestu na tabeli, osam više od drugoplasiranog Real Madrida.

Kadiz je pretrpeo 10. poraz i zauzima 17. mesto sa 22 boda. Kadiz ima dva boda više ali i utakmicu više od Valensije, koja je prva u zoni ispadanja.

Ranije danas Espanjol je na gostujućem terenu pobedio Elče sa 1:0, Rajo Valjekano i Sevilja odigrali su nerešeno 1:1, a Atletiko Madrid je kao domaćin pobedio Atletik Bilbao sa 1:0.

Đirona – Almerija 6:2 (4:0)

(Kasteljano 8, Cigankov 34, Rikelme 36, Ernandez 43, Martin 77, Stuani 79 – Ramazani 67, Ture 81)

Real Sosijedad – Selta 1:1 (1:0)