Fudbaleri Bajerna su u utorak u Austriji protiv Salcburga slavili pobedu od 6:2, u utakmici trećeg kola grupne faze u Ligi šampiona.

Salcburg je sve do pred kraj meča bio u igri, Okugava je u 66. minutu izjednalio na 2:2, ali od 79. minuta je usledila rafalna paljba prvaka Nemačke, koji je postigao četiri gola za 13 minuta.

Tako je Bajern ostvario i 15. uzastopni meč u gostima u Ligi šampiona na kom nije poražen.

Izabranici trenera Hansija Flika tako su se našli u prilici da sustignu rekord Mančester junajteda iz protekle decenije.

Pod komandom Aleksa Fergusona, „crveni đavoli“ u jednom periodu (2007. i 2010.) nisu izgubili na 16 uzastopnih mečeva u elitnom takmičenju UEFA.

Bajern će uskoro imati priliku da im se pridruži na toj listi, pošto ih 1. decembra u Ligi šampiona očekuje teško gostovanje Atletiko Madridu.