Aktuelni prvak Evrope minhenski Bajern razbio je Salcburg u gostima rezultatom 6:2 u trećem kolu Lige šampiona. Liverpul je kao gost demolirao Atalantu - 5:0, dok je u derbiju kola u spektakularnom meču Real u Madridu savladao Inter - 3:2 (2:1). Srpski reprezentativci Luka Jović i Aleksandar Kolarov su meč pratili s klupe.

Au, kakva noć u Ligi šampiona, začinjena velikim brojem golova i nestvarnim pobedama Bajern Minhena i Liverpula.

Čak 35 golova na osam utakmica, što je više od četiri u proseku.

Ajaks našeg Dušana Tadića slavio je pobedu u Danskoj, a srpski as odigrao je još jedan maestralan meč. Upisao je asistenciju u 48. sekundi, kada je pogodio Entoni, da bi već u 13. minutu kapiten „kopljanika“ postigao gol.

Na kraju je gigant iz Amsterdama pobedio rezultatom 2:1 Ispostavilo se da je taj gol Dušana Tadića 700. gol Ajaksa u Ligi šampiona.

Ajaks je tek 6. klub koji je dobacio do te brojke, a Srbin je tako postao legenda kluba.

Siti je bez problema izašao na kraj sa Olimpijakosom 3:0, dok je Porto identičnim rezultatom preslišao Marselj.

LIGA ŠAMPIONA, 3. KOLO

utorak

Lokomotiva Moskva – Atletiko Madrid 1:1 (1:1)

(Mirančuk 25p – Himenez 18)

Šahtjor – M’gladbah 0:6 (0:4)

(Plea 8, 26, 79  Bondar 17ag Bensebaini 44, Štindl 65)

Real Madrid – Inter 3:2 (2:1)

(Benzema 25 Ramos 33 Rodrigo 80 – Lautaro 35 Perišić 68)

Salcburg – Bajern 2:6 (1:2)

(Beriša 4 Kristensten ag 44 Okugava 66 – Levandovski 21 88 Boateng 79 Sane 83 Ernandez 90+3)

KRAJ! ZAVRŠENO JE SVIH ŠEST UTAKMICA 3. KOLA LŠ

90+3′ – ŠESTICA BAJERNA!

Šampion Evrope i Nemačke demonstrirao je silu protiv Salcburga, pobedivši rezultatom 6:2. Poslednji gol delo je Ernandeza u sudijskoj nadoknadi.

90′ – GOOOL! SITI VODI 3:0

Olimpijakos jednostavno nije imao šta da traži na Etihadu. Desni Bek Žoao Kanselo postavio je konačnih 3:0.

88′ – NE STAJE KAZNENA EKSPEDICIJA IZ NEMAČKE

Bajern Minhen stigao je i do petog gola u Austriji. Demolirali su Bavarci Salcburg rezultatom 5:2.

Levandovski je stigao do drugog gola na meču.

83′ – GOOOL! NOVI POGODAK BAJERNA!

Očekivali su se golovi u Austriji, i to se ispostavilo kao tačna pretpostavka. Liroj Sane je pogodio mrežu Salcburga za prednost od 4:2.

79′ – GOOOL! BAJERN STIŽE DO PREDNOSTI – 3:2

Tim iz Minhena poveo je 3:2 u Austriji, strelac je bio Boateng na asistenciju Jošue Kimiha.

80′ – GOOOL! REAL VODI – 3:2

Brazilac Vinisijus je pobegao po levoj strani, uposlio je Rodriga koji je zakucao loptu pod prečku.

76′ – PERIŠIĆ ZAPRETIO

Ređaju se šanse za Inter na „Alfredu di Stefanu“. Hrvat Perišić je oprobao udarac iz daljine i malo je nedostajalo da promeni rezultat.

75′ – LAUTARO ZAMALO POGODIO

Inter je preuzeo inicijativu u Madridu. Ozbiljno je zapretio Argentianac Lautaro, a lopta je prozujala pored gola Kurtoe.

66′ – GOOOL! SALCBURG OPET ŠOKIRAO BAJERN

Okugava je zatresao mrežu Nojera,  Salcburg stiže do izjednačenja protiv prvaka Evrope na svom terenu – 2:2.

68′ – GOOOL! Perišić doneo izjednačenje Interu

Ivan Perišić sjajno se snašao, levom nogom je matirao Kurtou. Lošu odbranu je odigrao Lukas Vaskez.

65′ – VAR poništio Ajaksu gol

Strašan igrač je mladi Entoni, koji je ponovo postigao gol za „kopljanike“ u Danskoj. Ajaks vodi 3:1.

Ipak, ne. Gol je poništen zbog ofsajda nakon konsultacije VAR.

57′ – Barela nezgodno pao na ruku

Žestok duel vodili su Serhio Ramos i Nikolo Barela, a Italijan, koji je u sjajnoj formi, je u punom trku pao nezgodno na ruku.

54′ – GOOOL! – LIVERPUL VODI 5:0!

Ne spušta nogu s gasa šampion Engleske protiv najprijatnijeg iznenađenja Serije A prethodne sezone.

Kaznena ekspedicija Jirgena Klopa sada vodi 5:0 u Bergamu. Diogo Žota stiže do het-trika.

Portugalac igra impresivno, to mu je peti gol na poslednje tri utakmice u svim takmičenjima.

49′ – GOOOL! MANE POGODIO ZA 4:0

Nastavlja Liverpul u istom ritmu da gazi Atalantu. Sadio Mante je pogodio za 4:0. Dva gola „redsa“ za dva minuta u nastavku.

47′ – GOOOL! Liverpul demolira Atalantu

Prvi gol na startu drugog poluvremena pao je u Bergamu, gde je Liverpul povećao prednost na 3:0 protiv Atalante.

Posle dvostrukog strelca Žote, mrežu Sportijela pogodio je Mohamed Salah.

22.01′ – NASTAVLJENE SU UTAKMICE

21.48′ – POLUVREME

Širom Evrope trenutno je kratka pauza na svih šest utakmica 3. kola Lige šampiona.

44′ – GOOOL! BAJERN PREOKRENUO

Nema šale sa šampionom Evrope. Gubio je Bajern od četvrtog minuta, ali je onda preko Levandovskog i autogola Salcburga uspeo da dođe do preokreta u finišu prvog poluvremena.

41′ – FAUL BENZEME U NAPADU

Francuz je prilikom skoka oborio na zemlju D’Ambrozija, a glavni sudija je to okarakterisao kao prekršaj.

35′ – GOOOL! INTER SMANJUJE

Spektakl u Madridu. Inter je samo dva minuta kasnije uspeo da postigne gol. Pogodio je Lautaro Martinez na asistenciju Barele i vratio neizvesnost.

33′ – GOOOL! REAL VODI 2:0!

Kapiten Madriđana Ramos je glavom nadskočio kompletnu odbranu Intera i matirao Handanoviča.

27′ – GOOOL! PORTO DUPLIRAO VOĐSTVO

I dok je Marselj promašio penal u 10. minutu, kada je bio neprecizan Paje, Porto je realizovao najstrožiju kaznu.

Precizan sa 11 metara bio je Serđo Oliveira.

25′ – GOOOL! REAL VODI

Karim Benzema iskoristio je grešku Hakimija, prešao je i Handanoviča i rutinski smestio loptu u mrežu desnom nogom.

Šesnaesta uzastopna sezona Lige šampiona u kojoj Francuz uspeva da se upiše u strelce.

21′ – GOOOL! Levandovski realizovao penal

Aktuelni šampion Starog kontinenta stigao je do izjednačenja protiv Salcburga. Precizan sa 11 metara bio je Robert Levandovski.

20′ – NULA SAMO U MADRIDU

Jedina utakmica 3. kola Lige šampiona na kojoj posle uvodnih 20 minuta nema golova je okršaj Reala i Intera.

18′ – GOLEADA U DANSKOJ

Uspeli su fudbaleri Midtjilanda da se vrate u meč i da smanje zaostatak. Sada je 2:1 za Ajaks, pogodak je postigao Drejer.

17′ – POVEO I LIVERPUL

Pogotkom Dijoga Žote „redsi“ su u Bergamu protiv Atalante stigli do vođstva – 1:0.

13′ – GOOOL  AJAKSA! TADIĆ POGODIO ZA 2:0!

Ajaks ne želi ništa da rizikuje, već posle 13 minuta u Danskoj ima veliku prednost od dva gola. Ovoga puta strelac je Dušan Tadić.

Srbin je hladnokrvno levom nogom pogodio na dodavanje, nakon što je dosuđen indirekt.

11′ – MARSELJ PROMAŠIO PENAL!

Žestoko je krenulo u Portu, gde su gosti iz Francuske imali priliku da se vrate u meč i da izjednače, ali je Dimitri Paje promašio penal.

10′ – INTER POGAĐA PREČKU

Hakimi je pobegao, dodao je Perišiću koji je centrirao u peterac gde je najviši bio Nikolo Barela. Njegov pokušaj glavom završio je na prečki.

Lopta je otišla u korner, i već u tom sledećem napadu je malo nedostajalo da Lautaro Martinez pogodi mrežu Kurtoe.

7′ – Valverde testirao Handanoviča

Odličan udarac uputio je Valverde, a golman nero-azura bio je primoran da loptu pošalje u korner.

6′ – REAL PRITISKA INTER

U derbiju 3. kola Lige šampiona Madriđani trenutno vrše visok presing i lopta je konstantno ispred gola Intera.

Ipak, mreže još miruju.

4′ – VODE PORTO I SALCBURG!

Portugalci su na svom „Dragau“ poveli protiv Marselja, golom Marege, a u istom trenutu pao je i gol u Austriji.

Iako je Bajern izraziti favorit protiv Salcburga, domaćin je šokirao prvaka Evrope i trenutno vodi.

Mergim Beriša je uspeo da matira Manuela Nojera.

1′ – GOOOL! Asistencija Tadića za gol u 48. sekundi

Tadić je asistirao Entoniju već u prvom minutu, pa „kopljanici“ vode na gostovanju u Danskoj.

21.00′ – UTAKMICE SU POČELE

20.55′ – DOBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro došli u još jedan blog uživo. Sa nama možete da pratite dešavanja sa svih šest utakmica 3. kola Lige šampiona ovog utorka.