Fudbaleri Bajerna pobedili su  u gostima Lajpcig sa 1:0, u 27. kolu nemačke Bundeslige i na taj način stekli velikih sedam bodova prednosti u borbi za titulu prvaka.

Bajern je  igrao  bez zvanično najboljeg fudbalera sveta Roberta Levandovskog, ali su Bavarci uspeli da trijumfuju u meču koji može da odredi šampionsku trku.

Strelac pobedonosnog gola za Bajen bio je Leon Gorecka u 38. minutu na asistenciju Tomasa Milera.

Lajpcig je u drugom poluvremenu vršio veliki pritisak, ali nisu uspeli da savladaju Nojera.

Sabicer i Olmo su promašivali, briljirao je i Nojer na golu, a Bajern je iz kontranapada propustio neke prilike da ubedljivije reši meč

Bajern je zabeležio 20. pobedu u prvenstvu i zauzima prvo mesto sa 64 poena, sedam više od drugoplasiranog Lajpciga.